Přátelství..

20. srpna 2011 v 20:06 | Žužu |  Pravdy


Přátelství přece není jen o tom s kým si povídáte ne?...

Sem v rozporu. Mam úžasné kamarády které i rok nevidim ale stýská se mi po nich, a když jsem s nima je mi dobře. Pak mam samozřejmě kamarády ve třídě, jenže jsou tam jen dva u kterých a se kterými se cítím dobře, ve svým živlu. Ale jsou tam další které mam ráda a považuju je za své přátele, znám je od malička nebo spoustu let, ale nikdy sem u nich nenašla takové důvěry jako u lidí, které znám sice kratší dobu, které vídám jednou za čas, které po mé proměně v životě už taky nemusím nikdy vidět, ale kterým důvěřuji a vložila bych do jejich dlaní vlastní život.
Takže přátelství nemůže být jen o délce našeho vtahu. Některé lidi známe roky ale nikdy je nepoznáme tak jako jiné za pár dní. Tak na čem tedy závisí přátelství? Na typu setkání a poznávání. Na místě. Na lidech samotných. Možná že je to všechno dohromady. Možná, že když přideme na nějaké místo, bude tam určitá situace a atmosféra a všichni ti lidé tam se budou muset rychle poznat anebude možnost před sebou něco skrývat. Když chodíme do školy, vidíme naše kamarády jen pár hodin a pak?? Možná s nima jdeme ven, ale jsme s nimi celý den v kuse? Ne.
Noa tak se ptám, jak je možné poznat povahu poznat z ajeden večer nebo vůbec nikdy. Směřuje k tomu to, jak často jsme s nimi. Člověku-většině- se špatně předstírá povaha třeba čtrnáct dní vkuse namísto každého dopoledne. Nebo je to povahami. Že ve škole jsou všechny druhy povah a přitom jsou si všechny tak podobné, ale když vyjdeme ven je to pro nás něco jiného. Zřejmě na to má spoustu lidí snadnou odpověd, ale zamyslete se nad tím, třeba je v tom něco víc než jen heslo "Kvalitu přátelství prověří čas" podle mě kvalita přátelství spočívá v těžkých chvílích. Pokud máte těžké období a někdo vám dokáže pomoci, ej to pravý přítel, ale pokud nad vámi jen kroutí hlavou a nemůže vás pochopit a vcítit se do vaší situace vůbec vás nezná! Možná v tom je ten háček. Že naše podvědomí už předem pozná od koho můžeme čekat laskavost a od koho pomluvy a pohrdání. A je jen na nás jestli tomu umíme naslouchat a uposlechneme nebo ne...

Žužu

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama